• Demo
  • Demo

MČR v přespolním běhu v Rumburku

Napsal správce.

Letošní pořadatelství Mistrovství České republiky v krosu mužů, žen a juniorů 26.11. 2022 připravilo pro závodníky a diváky město Rumburk. Závod se konal ve fotbalgolfovém areálu Dymnik. Hustá ranní mlha překvapila po ránu první startující na trati. V pozdějších hodinách se mlha ztratila, teplota byla okolo 4 stupňů. Vzhledem k rannímu dešti se některá místa na trati proměnily v bahnitý terén a proto se závod pro mnohé závodníky stal opravdovou zkouškou.
Třinecký oddíl v kategorii juniorů reprezentoval ještě dorostenec Filip Cienciala. Ve startovním poli ho čekalo 42 kvalitních juniorských soupeřů. Filip startoval ze zadních pozic a s každým přibývajícím kilometrem stále jistěji předbíhal své soupeře. Filip šestikilometrový závod zaběhl v čase 22:00 min a do cíle doběhl na 23. místě. Byl to jeho první start na MČR a Filip se s těžkou tratí a soupeři popral na poprvé výborně.
Doplňkovým závodem se již tradičně stal souboj štafet 4 x 1 km. Moravskoslezský kraj v souboji dorosteneckých štafet reprezentoval třinecký Vojtěch Turek. Vojta velmi rychle rozběhl svůj první úsek a s velkým odstupem unikl svým soupeřům. Své nasazení vydržel až do cíle a štafetu předával na prvním místě. Další ze štafety první místo udrželi a vybojovali tak společně pro Moravskoslezský kraj zlatou medaili.
Hlavního závodu žen, vytrvalkyň na 8 km se zúčastnila třinecká Karolína Sasynová, která od letošní sezóny už nestartuje za náš oddíl, ale za PSK Olymp Praha. Vedení závodu ihned po startu převzala Tereza Hrochová a Karolína běžela ve čtyřčlenné skupince s odstupem za Hrochovou. Z této čtyřčlenné skupiny se jí podařilo odpoutat v kopcovitém stoupání a svým soupeřkám utekla. Do cíle doběhla na druhém místě v čase 29:35 min.
Chlapcům děkujeme za reprezentaci oddílu a přejeme hodně elánu do dalšího tréninku.