• Demo
  • Demo

1.10. MČR družstev žactva v Třinci

Napsal správce.

Oddíl atletiky TJ TŽ Třinec uspořádal dne 1.10. 2022 v Třinci Mistrovství České republiky družstev žáků a žákyň na dráze. Do závěrečných finálových soubojů o medaile se probojovalo celkem dest družstev chlapců a deset družstev dívek z České republiky. V devatenácti disciplínách startovalo 229 žáků a 250 žákyň.

Z Moravskoslezského kraje byly úspěšné hned dvě družstva děvčat, které se umístily na stupních vítězů. V kategorii starších žákyň osmnáctibodovým náskokem si zajistily zisk zlaté medaile děvčata z oddílu Atletika Poruba. Celkem posbíraly 148  bodů. Stříbrně medaile vybojovaly reprezentantky z oddílu SSK Vítkovice se 130 body. Bronzové medaile si domů odvezly děvčata z ASK Slavia Praha, 127 b.

Soutěž týmů chlapců byla velmi vyrovnaná. O pouhých necelých pět bodů zvítězilo družstvo chlapců z oddílu TJ sokol Kolín ( 153,5 b ) před týmem  stříbrných závodníků z AK Olomouc ( 149 b ). Bronzové medaile vybojovali žáci z oddílu A.C. Tepo Kladno. ( 143 b).

Poděkování za podporu úspěšného uspořádání mistrovství patří Moravskoslezskému kraji, firmě Enviform, Energetika Třinec a pořadatelskému týmu oddílu Atletiky TJ TŽ Třinec.