• Demo
  • Demo

M MaS v přespolním běhu 6.11. Olešná

Napsal správce.

6.11. 2021 se běželo na na Olešné ve Frýdku – Místku M MaS v přespolním běhu. Za krásného počasí v příjemném prostředí přehrady se za náš klub bojů o medaile a poháry zúčastnilo 35 závodníků. Závodilo se v jednotlivcích i družstvech.

Mezi prvními startujícími byly děti z minipřípavek, kde nejlépe mezi děvčaty zaběhla právě naše Magdaléna Bieleszová. Svou kilometrovou trať běžela jasně v čele a doběhla si tak krásným výkonem 3:57 min. pro zlatou medaili. Následovaly starty přípravek, kde byly největší počty startujících dětí z celého kraje. K velké radosti trenérů družstvo přípravek děvčat svými výkony vybojovalo 3. místo a ještě další velké překvapení se konalo v podobě 2. místa chlapců z přípravek ! V tak velké konkurenci všech klubů z kraje jsou tyto výkony a výsledky výborné.

V mladším žactvu jsme také měli mnoho běžců a běžkyň, kteří už závodili na trati o délce 2 km. Všichni si vedli dobře, předbíhali své soupeře a bojovali o každý metr. Z mladších žákyň našeho oddílu si nejlépe vedla Šarlota Ochmanová, která svou trať zvládla za 8:29 min. a doběhla si tak pro desáté místo.
V žactvu již startoval náš Mistr ČR na 800 m na dráze Vojtěch Turek ! Jasně vedl celý závod, soupeřům utekl a stal se tak Mistrem Moravy a Slezska v čase 6:32 min. Ve stejném běhu si skvěle vedl také Szymon Mitrenga, který získal bronzovou medaili v čase 6:39. Mezi žákyněmi se Michaela Ćmielová držela na předních místech v čele závodu, nakonec do cíle doběhla v čase 7:41 min., tento výkon jí přinesl celkové 4. místo mezi žákyněmi. Ostatní naše děvčata si vedla v závodě také výborně, když se jim společně podařilo vybojovat stříbrnou medaili v týmech žákyň.

Dorostenci a junioři závodili všichni dohromady již na trati o délce 3 km. Marek Krišica a Nikodem Mitrenga běželi společně celý závod na čele a přesto, že jsou to oddílový kamarádi a závodili každý v jiné kategorii, bojovali jako soupeři až do posledních metrů o celkové vítězství svého běhu. Skvělými výkony, kterých dosáhli ve vzájemném souboji se tak oba stali Mistry Moravy a Slezska ve svých kategoriích. Nikodem Mitrenga vybojoval titul v dosotencích v čase 9:40 min a Marek Krišica získal titul v juniorech časem 9:48 min.

Na sobotním závodě jsme získaly 3 x titul Mistra Moravy a Slezska, jednu bronzovou medaili, jednu zlatou medaili u nejmenších v jednotlivcích, pohár za 2. a třetí místo družstev přípravek a stříbrná medaile v týmu družstev žákyň ! Všem závodníkům gratulujeme ke krásných výkonům a děkujeme trenérům za jejich přípravu. Zvláštní poděkování patří pořadatelům Atletika TJ Slezan, za uspořádání organizačně bezchybného závodu a krásnou atmosféru, kterou vytvořili pro všechny účastníky !