• Demo
  • Demo

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V PŘESPOLNÍM BĚHU 2020

Napsal správce.

V Praze Běchovicích v místě konání legendárního silničního závodu na 10 km se letos konalo Mistrovství České republiky v přespolním běhu všech kategorií. Počasí závodníkům oba dny přálo, nesněžilo, nepršelo a  i když teplota 5°C a mírný vítr nebyla úplně pro diváky příjemná,  přesto závodníkům tohle počasí přineslo optimální podmínky pro závodění.

V sobotu 12.12. ve 12:12 hodin odstartoval hlavní závod na 10 km.  V tomto závodě měl za náš oddíl běžet Marek Chrascina, který se bohužel zranil na soustředění v Portugalsku a proto nakonec na start nenastoupil. Mezi muži poprvé běžel náš odchovanec René Sasyn, loňský juniorský šampión zaběhl 10 km v čase 32:56 min a vybojoval tak při svém premiérovém startu mezi dospělými 4. místo. V kategorii juniorů běžel Marek Krišica, který trať o délce 6 km v náročné konkurenci zvládl za 21:11 min na 18. místě. Velkou stíhací jízdu předvedl závod juniorek, kde Karolína Sasynová získala bronzovou  medaili a trať o délce 4 km zaběhla v čase 14:20 min.

V neděli 13.12. začaly závody nejmladšími kategoriemi. Počty startujících v jednotlivých kategoriích byly opravdu veliké, dosahovaly počtu až 96 účastníků v jednotlivé kategorii, proto všechny běhy v tomto dni byly rozděleny na běhy A a B. V mladším žactvu běžel Vojtěch Kulich, který svou 2 km trať zaběhl v čase 7:41 a umístil se celkově na 30. místě. V kategorii žákyň bojovala za náš oddíl Kateřina Mendreková, která už měla trať dlouhou 3 km a zvládla ji v čase 13:21 min a umístila se  na celkovém 45. místě mezi žákyněmi. Stejnou délku trati 3 km měli také žáci a v této kategorii běžel František Bojko, s časem 11:13 minut doběhl na 37. místě. Vojtěch Turek si mezi žáky vedl dobře, když se mu podařilo umístit celkově na 24. místě v čase 10:54 minut. Dorostenci měli délku traťi 4 km a zde se za náš oddíl postavil na strart Andrzej Waclawik, který doběhl v čase 15:15 na celkovém  54. místě. Takticky dobře zvládnutý závod se skvělým finišem předvedl Nikodem Mitrenga, který vybojoval 4. místo mezi dorostenci v čase 13:03 min.

Vzhledem k opatřením, která vznikla v souvislostí s epidemií Covid-19 je nutno podotknout, že zázemí pro závodníky nebylo úplně optimální. Na své starty čekali venku v chladu, nebylo se kde převléknout, zahřát. Testování a čekání na výsledek testování, také  sobotním  závodníkům nepřidalo na klidu. Přesto se trenéři snažili udržet všem veselou a pozitivní mysl, a tak byla na našich závodnících vidět v závodě bojovnost a chuť podat co nejlepší výsledek. Děkujeme všem za reprezentaci klubu, za zvládnutí závodů v těchto náročnějších podmínkách a trenérům za jejich přípravu.