• Demo
  • Demo

Třinečtí atleti na MČR získali hodnotná umístění

Napsal správce.

Zimní halová sezóna je pomalu za námi a s tím i hodnocení největších podniků, kterými jsou bezesporu MČR. Třinečtí atleti se zúčastnili mistrovství všech kategoríí. První bylo MČR juniorských a dorosteneckých kategorií. Soutěž výškařek juniorek byla ve znamení souboje mezi Bárou Sajdokovou a Klárou Krejčiříkovou. 🔥 Spokojenější nakonec byla třinecká závodnice, která byla dlouho druhá, ovšem třetí úspěšný pokus na 188 cm jí vynesl zlato! 👌🥇 Gratulujeme!

Medailových úspěchů se dočkal i Filip Wojnar na 400m. Ve finále po seběhu se držel na 4. místě v závěrečné stovce se ale dostal na broznovou pozici, kterou uhájil.

Ve vytrvalecké skupině Kamila Lubojackého z Jablunkova zde byli také želízka v ohni. Byli jim František Szkatula, Tereza Sikorová a Nikodem Mitrenga. Terka v letošním roce rozhodně nepatřila mezi favoritky. Jednak se z velké části zimní přípravy protrápila nemocemi a jednak si také musela poradit se soupeřkami o rok staršími. Postup do finále by byl tedy velkým úspěchem. Jak ale Terku znám, je to velká bojovnice a nic jen tak nevzdává. Rozběh zvládla přímo fantasticky a kromě přímého postupu si doběhla také pro osobní rekord. Čas 2:18.13 minut je už vážně extra třída, no ne? V nedělním finále už to bylo trochu těžší, soupeřky byly kvalitní a navíc se běželo takticky, což je mnohdy daleko náročnější, než rychle rozběhnutý závod. Terka se s tím ale poprala dobře a šestým místem a časem 2:20.73 minut ukázala, že do finále patří. Moc gratuluji!

Pro Frantu to bylo rovněž první národní mistrovství v dorostenecké kategorii. Navíc startovní listina obsahovala mnoho ostřílených závodníků s osobáky hluboko pod 2 minuty. Franta ale nezahálel a profesorským během si zajistil postup do nedělního finále. Už jenom postup je pro tohoto běžce skvělým výsledkem, proto mohl do finálového běhu nastoupit s klidnou hlavou. Naopak tento závod se neběžel vůbec takticky a kluci do toho hned od začátku šlapali naplno. Franta se ale rval jako lev a doběhl si pro sedmé místo v čase 2:04.00 minut. Klobouk dolů za bojovnost a velká gratulace!

Pyšní můžeme být také na Nikodema Mitrengu, který se v sobotu postavil na start nejdelšího závodu tohoto mistrovství – běhu na 3000 metrů. Patnáct kol v dvoustovkové hale je opravdu těžký oříšek a můj obdiv mají všichni, kteří to vůbec zkusí. Nikimu se z toho naštěstí hlava nezamotala a byla z toho TOP 10!

Na poslední chvíli se jako náhradnice dostala do závodu na 200m také Zina Pindorová. V nabité konkurence se do finále mezi nejlepších 6 nedostala, těšit ji ale může osobní rekord, který podaný na MČR znamená vždy úspěch. Rovněž osobák na 60m překážek sice Zinu do finále neposunul, mladší dorostenka ale sbírá zkušenosti a předvést se ve své kategorii bude mít i příští rok.

Nakopak mezi nejlepších 8 závodnic se probojovala juniorka Agnieszka Kiedroňová v tyči. Agnieszka si vedla velmi dobře, leč osobní rekord 301 na stojanech nezůstal. Zapsala si tedy 286cm

Dalšími třineckými závodníky byli Klára Teofilová a Jakub Zawada v trojskoku. Oba skončili před finálovou osmičkou na stejném 11. místě Klára výkonem 11,13m a Jakub 12,74m

MČR - mužů a žen

V soutěži výškařek nás zastupovala Bára Sajdoková a získala stříbro ve skoku vysokého. Téměř identický závod jako v kategorii juniorek předvedly závodníce v opačném pořadí Bára skončila druhá za Klárou Krejčiříkovou shodným výkonem 186cm.

Karolína Sasynová se předvedla na trati 800m. bohužel na trať 1500m nebyla kvalifikována, jelikož letos v hale neměla na této trati zaběhnutý výkon.
Nicméně i když ne v hlavní disciplíně, a ještě po viróze byl výkon na půlce famózní.
Ve velké konkurenci se Kája v osobním rekordu 2:12.88 probojovala do nedělního finále, kde doběhla osmá v čase 2:13.87.
Únava se po sobotním osobáku projevila, ale hned druhý den podat výkon na hranici osobního rekordu a to vše po prodělané viróze je opravdu parádní výkon.

• Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.