• Demo
  • Demo

Mistrovství Moravy a Slezka v krosu - Ostravice

Napsal Kamil Lubojacki.

Nádherné říjnové dopoledne, perfektně připravená travnatá trať na golfovém hřišti a skvělá parta běžců. Co víc si může běžec, trenér či rodič přát. Kdo tam nebyl, udělal chybu!
Asi takhle bych popsal prostředí a atmosvéru ostravického krosu, který byl jedním ze závodů běžeckých cen FM, ale také Mistrovstvím Moravy a Slezska v přespolním běhu.
Tratě o délce 600m až 8km daly každému pořádně do těla. Kros je pro trenéra obrázek o fyzickém stavu svěřence.
U takového závodu se opravdu prověří vše, síla, rychlost, vytrvalost, ale hlavně psychická odolnost.
Z našeho klubu startovalo celkem 19 běžců, kteří vybojovali dvě medaile.
Vícemistrem Moravy a Slezska se z našeho klubu stál Vojtěch Turek, který kilometrovou trať zvládl, za skvělých 3:26.
Další medaili nám v přípravkách vybojoval Vojtěch Kulich, který zvítězil na trati 1000m v čase 4:04.
Velké gratulace oběma borcům za skvělé výkony!!
Ostatní si samozřejmě zaslouží také velkou pochvalu, protože si všichni pěkně mákli a hlavně se zúčastnili, čímž mi udělali velkou radost.