• Demo
  • Demo

Bára Sajdoková pátá v Evropě

Napsal správce.

Ve švédském Boras se konalo Mistrovství Evropy juniorů a naši měli zastoupení díky Báře Sajdokové a odchovance Reného Sasyna. O skvělý výsledek se postarala Bára, když ve čtvrteční kvalifikaci překonala 181cm a postoupila tak do finále, do kterého se kvalifikačním sítem dostalo 12 nejlepších atletek. Základní výška byla 170cm a s tou i s výškou 175cm si Bára poradila hned prvním pokusem. Další výšky zdolala Bára napodruhé a 184cm při tom s obrovskou rezervou. Osobní rekord 187cm byl, pro svěřenkyní Aleše Dudy z Vítkovic, tentokrát nad její síly. nicméně dělené 5.místo s irkou Lecky je pro Báru velkým úspěchem. První místo obsadila ukrajinka Mahuchikh s výškou 192cm. Poté pokračovala na neskutečné výšce 202cm, kterou nepřekonala jen velmi lehce. René Sasyn odchovanec třinecké atletiky a 1běžeckého z Jablunkova měl postup na dosah. K postupu chybělo pár vteřin, bohužel ty byly nad jeho síly. V juniorském věku je samotná účast na takovéto akci ohromným úspěchem. V každé disciplíně se zde sejde okolo 23 závodníků, což není z Evropského hlediska zanedbatelné. Důležité je ochutnat si atmosféru takto velkých závodů a sbírat zkušenosti. Všem zúčastněným gratulujeme, atletika TJ TŽ je na vás hrdá.

• Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.