• Demo
  • Demo

Vynikajicí představení třineckých atletů na MČR

Napsal správce.

Doslova vynikajicí představení třineckých atletů na MČR dor. jun. kategorií - 3 medaile a 10 dalších umístění v nejlepší osmičce vybojovali třinečtí atleti na víkendovém gigantu. V prvním dnu MČR dor. a jun. kategoríí si hned z kraje doběhla pro titul a potvrzení účasti na ME do 17 let Karolína Sasynová. S přehledem vyhrála 1500m a nenechala nikoho na pochybách, že patří v republice pro letošní rok ve své kategorii k jednoznačné jedničce na této trati. Velká gratulace a zasloužené uznání patří i jejímu trenérovi Kamil Lubojacki z Jablunkova. Druhou zlatou medaili získala Bája Sajdoková. I zde si brousili zuby na Evropu další skokanky. Lvice Bája, ale i přes lehké zdravotní potíže, předvedla skělou formu a potvrdila svým výsledkem svou účast v maďarském Goyeru. Mistrovství Evropy bude 5. - 8. 7.
Chlapskou část naší výpravy nejlépe reprezentoval František Buba. Výkonem 14,63 vedl do posledních pokusů, kde se vítkovický Jakub Bystroň zlepšil na 14,76 na což sice Franta odpověděl dalekým pokusem k 15m, nicméně s přešlapem. I tak je stříbro vynikající výsledek.
Umístění do 8. místa získalo 10 atletů. Nejlépe si vedli 4. Markéta Sikorováa 5. Michaela Šimurdova na 1500mpř. 6. místa Filip Wojnar na 400m, Zawada jakub v trojskoku opět zlepšeným OR, Tereza Marszalek na 3000m také v OR. 7. místa - Markéta Sikorová 3000m a Klára Teofilová v trojskoku. 8. místa Haňa Brukova v kladivu, Vojtěch Grycz v tyči. a Patrik Vasicek v trojskoku. 2. nepostupující do finále na 100m byla Agnieszka Kiedroń a skvělým OR se blýskl také Joe Pepa Csikan v tyči výkonem 375 obsadil 11. flek